pexels-fauxels-3184306-min

Ar MS 16 atbalstu godigs.org izstrādā interaktīvu rīku

Nodokļu taisnīguma alianse izveidoja Nodokļu maksātāju spēli (pieejama viņu vietnē www.godigs.org). Šī spēle mēģina iesaistīt sabiedrību, ļaujot spēlētājiem sadalīt Latvijas 2017. gada valsts budžetu – 8327,5 miljonus eiro.

Spēle saglabā katru spēlētāju izvēli un sagrupē tās dažādās apakšgrupās, ņemot vērā vecumu, dzimumu un izglītības līmeni. Pašlaik ir pieejamas vairāk nekā 5000 unikālas budžeta tēriņu iespējas. Spēles rezultāti veicina sabiedriskās domas vispārēju izpratni.

Saskaņā ar rezultātiem lielākā daļa spēlētāju ir atzinuši nepieciešamību, ka valdībai jāpalielina izdevumus veselībai, kas atbilst valdības pašreizējai uzvedībai. Interesanti, ka vairums cilvēku ar vidējo izglītību, kas jaunāki par 28 gadiem, uzskata, ka jāsamazina pensijas. Turpretī cilvēki līdz 20 gadu vecumam un no 45 gadu vecuma uzskata tieši pretēji – vismaz pensijas jāsaglabā esošajā līmenī vai jāpalielina. Gandrīz katrs trešais dalībnieks uzskata, ka aizsardzības budžets ir jāsamazina, tā vietā resursi jānovirza sabiedrības, tostarp policijas, drošības veicināšanai. Izglītības joma ir viena no tām nozarēm, kurā visvairāk respondentu vēlas palielināt savus budžeta izdevumus (izņemot respondentus skolas vecumā). Izdevumu pozīcija, piemēram, kultūra un iemaksas Eiropas Savienības budžetā, nav samazināta vai palielināta. Lielākā daļa spēļu respondentu tēriņu šīm divām nozarēm nav mainījušies.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par šo tēmu, lūdzu, sazinieties ar mums.

Tags: No tags

Comments are closed.